Ovesná kaše s hruškami

DSC_0397

Podzim je tady v plné síle a proto je čas na taková ta podzimní zahřívací jídla. Krémové polévky, ovesné kaše, dlouho tažené hovězí na víně… Najednou Vám nevadí strávit v kuchyni trochu více času a svoje jídlo si vymazlit, trošku si s ním pohrát… Proto pro Vás dneska máme recept, na jednu podzimní snídani. Tahle ovesná kaše je voňavá, sladká a vonící máslem. Krásně vás zahřeje a zasytí, abyste mohli vyrazit na podzimní procházku, anebo třeba na dlouhou přednášku do školy. Hrušky, vločky, máslo, med a oříšky, to je náš lék na podzimní deprese.

Suroviny na 2 porce:

  • 2 hrnečky jemných ovesných vloček
  • 3-4 hrnečky lískooříškového mléka
  • 2 hrušky
  • 1 lžíce másla
  • 2 lžíce třtinového cukru
  • hrst ořechů (lískových, vlašských, mandlí.. klidně mix)
  • med

DSC_0449DSC_0411

Do hrnce nalijte mléko a přidejte dva hrníčky jemných ovesných vloček, pomalu zahřívejte a míchejte. Jednu hrušku nakrájejte na tenké plátky a jednu na malé kostičky. Kostičky přidejte ke kaši a podle chuti také oslaďte medem. Pokud bude potřeba, klidně kaši ještě trošku nařeďte mlékem, zvlášť pokud ji nemáte rádi příliš hustou. Kaši vařte na nízký plamen, stačit jí bude asi tak 10 minut.

Poté si na pánvičce rozehřejte lžíci másla, přidejte plátky hrušek a nechte je chvilku opékat. Pak je zasypte jednou lžící třtinového cukru a nechte lehce zkaramelizovat. Mezitím se nám uvařila kaše, takže můžeme začít servírovat. Kaši rozdělíme do misek a přidáme k ní plátky hrušek. V pánvičce po hruškách, pak ještě opečeme ořechy, s druhou lžící třtinového cukru. Nebojte se že kaše mezitím příliš vychladne, bude to tak akorát, aby se dala jíst. Když jsou ořechy opečené, nasypeme je na hrušky a máme hotovo. Ideálně se s kaší vraťte zase zpátky do postele.

A pokud chcete, klidně si ji příště připravte třeba se švestkami, nebo přidejte nějaké koření, krok vedle neuděláte s vanilkou, skořicí, kardamomem či špetkou zázvoru.

DSC_0447

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s